Atmaskota krāpniece, kura Rīgas centrā uzplijas sievietēm, uzdodoties par Zilā kalna Martas meitu un apgalvojot, ka viņas radinieks mirs, tādējādi izkrāpjot naudu. Ar aicinājumu pie visiem vērsusies izdevniecības "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka.


Sociālajā tīkla Facebook Kilbloka raksta:

"Krāpniece, kura Rīgā (iespējams, ka arī citās pilsētās) uzrunā uz ielas sievietes, nolūkojot arī grūtnieces, ir jau divreiz tiesātā.

Šī sieviete, lai uzsāktu sarunu, var paprasīt kādu ielu un lūkoties jums cieši acīs, bet var arī uzreiz jūs uzrunāt, sakot, ka liktenis lēmis jūs satikt pie baznīcas un jums sejā vai virs galvas viņa redz krustu, kas nozīmē, ka mirs jūsu dēls.

Viņa nosauc precīzu un drīzu datumu, kā arī piedāvājas palīdzēt un noņemt jums uzlikto lāstu. Viņa nav īpaši radoša savā leģendā, parasti viņa stāsta, ka ir Zilākalna Martas radiniece. To viņa darīja pirms 2009.gada, kad viņai tiesa piesprieda sešus gadus cietumā, to viņa dara tagad atkal.

Toreiz viņu tiesāja par 13 epizodēm, kurās viņa bija pamanījusies no nolūkotajiem upuriem izmānīt vairāk nekā četrpadsmit tūkstošus latu, kā arī dārglietas.

Pavisam nesen viņa pārbiedēja manu draudzeni un izspieda no viņas 180 eiro. Pierunāju draudzeni uzrakstīt iesniegumu policijai, bet centra rajona policijā iestāstīja, ka labāk atteikties no prasības ierosināt kriminālprocesu, un draudzene, baidīdamās no aprakstītajām klapatām, parakstīja atteikumu.

Es aicinu cilvēkus Rīgas centrā fotografēt šo krāpnieci darbībā un ziņot policijai. Un nebaidieties no lāstiem! Tie jums nav uzlikti, un arī tā draņķe jums tos uzlikt nevar. Ja kāda "ragana" saka jums lāstus, pastiepiet pret viņu roku, ar plaukstu virzienā uz lādētājas seju un sakiet: "Tev pašai, tev pašai," pārmetiet krustu un ejiet tālāk ar mieru.

Tā man mācīja bērnībā manas pesteļošanā un dziedniecībā ļoti zinošās tantes. Bet vislabākais ir neielaisties sarunās ar šaubīgām ielu prasītājām, neskatīties acīs, iet prom labi ātri. Un, protams, naudas zaudējuma gadījumā, rakstīt policijai iesniegumu, kaut vai aiz solidaritātes pret citām sievietēm, kuras arī var kļūt par upuriem."